Avrasya Tüneli

Avrasya Tüneli, sahip olduğu yüksek teknoloji, ileri mühendislik ürünü bütüncül projesi ve kıtaları birleştiren güzergâhı ile İstanbul Boğaz geçişinde ‘Hızlı’, ‘Ekonomik’, ‘Güvenli’, ‘Konforlu’ ve ‘Çevreye Duyarlı’ bir ulaşım alternatifi olarak hizmet veriyor.

Hızlı

Avrasya Tüneli

Trafik yoğunluğu fazla olan Asya yakasındaki D100 Karayolu ve Avrupa yakasındaki Kennedy Caddesi’ni bağlayan Avrasya Tüneli’yle mesafeler kısaldı.

Bağlantı yollarının iyileştirilmesi ile akıcı hale getirilen güzergah sayesinde Avrasya Tüneli’ni kullananlar kıtalararası yolculuğu yaklaşık 5 dakikada tamamlıyor.

Ekonomik

Avrasya Tüneli

Avrasya Tüneli inşaat döneminde sağladığı ekonomik katkılarının yanı sıra işletiminde de ülke ve bireylerin ekonomisine katkı sağlıyor.

Projenin inşaat döneminde günde 1800 kişiye ve 60 alt yükleniciye istihdam sağlandı. İnşaat çalışmaları süresince günde 1,5 milyon liralık bir ekonomi yaratıldı.

Araç geçişleri çift yönlü ücretlendirilen Avrasya Tüneli’nde araç içinde bulunan yolculardan ek bir ücret alınmıyor.

Güvenli

Avrasya Tüneli

Yenilikçi teknolojilere sahip akıllı altyapısıyla geleceğin projesi olan Avrasya Tüneli’nin hem yapımında hem de işletmesinde kullanıcıların güvenliği en ince ayrıntıya kadar düşünüldü.

Asya kıtasında bulunan tam donanımlı kontrol merkezinde herhangi bir olağanüstü durum karşısında uygulanacak tüm tedbirler önceden uzmanlar tarafından belirlendi. Geniş bir kadrodan oluşan kamu personeli ve 100 kişilik uzman Avrasya Tüneli ekibi, yolculuğunuz boyunca size yardım etmeye hazır olarak bekliyor.

Her türlü hava koşulunda gün boyu hizmet verecek Avrasya Tüneli, kapalı devre kamera, algılama ve uyarı sistemleri ile 7/24 izleniyor. Avrasya Tüneli'nde iletişim mobil telefon, acil durum telefonları, ve anons sistemleri ile kesintisiz olarak sağlanıyor.

Konforlu

Avrasya Tüneli

Avrasya Tüneli, sürüş konforunu iyileştirmek üzere tasarlandı. Modern aydınlatma, yüksek kapasiteli havalandırma ve yolun düşük eğime sahip olması gibi özellikler, yolculuk konforunu artırıyor. Havalandırma sistemindeki gelişmiş jet fanlar, sürekli temiz hava sirkülasyonu sağlıyor. İki yönlü çalışabilen bu fanlar, acil durumlarda kapasitesini artırarak tünel içine sürekli temiz hava temin ediyor.

Kullanıcıların giriş ve çıkışlarda tünele ve gün ışığına kolayca adapte olmalarını sağlamak amacıyla özel kademeli LED aydınlatma teknolojisi uygulandı. Ayrıca Türkiye’de ilk kez uygulanan mimari LED aydınlatma ile sürüş konforu artırılırken, İstanbul’a yeni bir simge kazandırıldı.

Avrasya Tüneli ile sis, buzlanma gibi olumsuz hava koşullarında dahi kesintisiz yolculuk yapabilirsiniz.

Çevreye Duyarlı

Avrasya Tüneli

Avrasya Tüneli ilk günden bugüne çevreye, topluma ve şehre olan duyarlı yaklaşımıyla uluslararası standartlarda örnek bir proje oldu.

UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan Tarihi Yarımada ve İstanbul siluetini olumsuz etkilemeyen bir güzergaha sahip olan Avrasya Tüneli, ekolojik dengeleri gözeten, deniz yaşamına zarar vermeyen çevre dostu bir projedir.

Ayrıca Avrupa Yakası’nda İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile birlikte geliştirilen Sahil Parkı Yenileme Planı ile sahil parkı bütüncül bir yaklaşımla iyileştirildi.

Avrasya Tüneli’yle yolculuk mesafeleri kısalıyor, İstanbul genelinde emisyon miktarında yıllık 82 bin tonluk azalma sağlanıyor.

Proje kapsamında İstanbul’a kazandırılan 2 adet Hava Kalitesi İzleme İstasyonu ile bölgedeki hava kalitesi sürekli izleniyor ve emisyon değerlerinin standartlara uygun olması sağlanıyor.

E-Bülten Üyeliği Avrasya Tüneli'yle ilgili haberleri almak için e-bültenimize kayıt olun.
Bültene Üye Ol

E-posta bültenine üye olmak için aşağıdaki bilgileri doldurunuz.

Ticari Elektronik İleti Bilgilendirme ve Onay Formu

Avrasya Tüneli İşletme İnşaat ve Yatırım Anonim Şirketi (“ATAŞ”) tarafından, pazarlama, tanıtım, reklam ve promosyon faaliyetleri kapsamında sunulan ürün ve hizmetlerin tanıtımı, yeni ürün ve hizmetler hakkında bilgi verilmesi, kampanya ve promosyonlar hakkında bilgi verilmesi veya bunların haricinde siz müşterilerimiz tarafından ilgi çekici bulunacağı düşünülen diğer bilgiler ve yenilikler hakkında sizlere ticari elektronik ileti yollamak istemekteyiz. Bu ticari elektronik iletileri almak için aşağıdaki metni doldurmanızı ve tarafımıza sizlere ticari elektronik ileti gönderebilmek için onay vermenizi rica ederiz.

Tarafınıza ATAŞ tarafından ticari elektronik ileti yollanmasına ilişkin vereceğiniz onay ihtiyari ve kendi takdirinizdedir. Elektronik ticari ileti yollanmasına onay verdiğiniz durumda da ilerleyen dönemlerde kendi takdirinizde olmak üzere herhangi bir gerekçe göstermeksizin talebiniz tarihi itibariyle ATAŞ’tan elektronik ticari ileti almayı reddedebilirsiniz. Bu kapsamda tarafınıza gönderilen iletilerdeki seçenekler üzerinden söz konusu iletilerin bazı veya tüm iletişim kanalları üzerinden iletiminin durdurulması talebinde bulunmanız üzerine ATAŞ tarafından yerine getirilecektir.

ATAŞ ilgili ticari elektronik iletileri tarafınıza iletirken Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ve Ticari İletişim ve Ticari Elektronik İletiler Hakkında Yönetmelik de dâhil olmak ancak bununla sınırlı olmamak üzere o an yürürlükte olan tüm mevzuata uygun davranacaktır.

Avrasya Tüneli İşletme İnşaat ve Yatırım Anonim Şirketi (“ATAŞ”) tarafından, pazarlama, tanıtım, reklam ve promosyon faaliyetleri kapsamında sunulan ürün ve hizmetlerin tanıtımı, yeni ürün ve hizmetler hakkında bilgi verilmesi, kampanya ve promosyonlar hakkında bilgi verilmesi veya bunların haricinde müşteri olarak ilgimi çekebilecek diğer bilgiler ve yenilikler hakkında tarafıma, aşağıda belirtmiş olduğum iletişim kanalları aracılığı ile ticari elektronik ileti yollanmasına onay verdiğimi beyan ederim.

Kapat
Güvenlik Kodu
Bültene Üye Ol

E-posta bültenimize abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Nasıl Ödeme Yapabilirim?