Paydaşlarla İletişim

Avrasya Tüneli Projesi’nde bireysel ve kurumsal tüm paydaşlarla şeffaf bir iletişim politikası izlenmiş, proje iletişim kanalları aracılığıyla kamuoyu sürekli bilgilendirilmiş ve projenin sorun giderme mekanizması sürekli olarak paydaşlara açık tutulmuştur. Projenin tüm aşamalarında gerçekleştirilen aktiviteler işletme döneminde de devam etmektedir.

Paydaş Katılım Planı

Avrasya Tüneli Projesi kapsamında, Proje’den potansiyel olarak etkilenen ya da Proje ve Proje etkileri ile ilgilenen herhangi bir birey, kurum veya gruplar “paydaş” olarak belirlenmiş, tüm paylaşların zamanında ve yeterli bir biçimde bilgilendirilmesi amacıyla “Paydaş Katılım Planı” hazırlanmış ve şeffaf ve adil bir katılım sağlamak amacıyla Proje’nin gelişim süresince, ilgili paydaşların katılımı hususunda tutarlı, kapsamlı, koordineli ve kültürel açıdan uygun olan yaklaşım sergilenerek yürütülen danışma süreci 07 Mart 2011 tarihinde başlatılmıştır. Proje’nin inşaat dönemi boyunca (Ocak 2013 – Aralık 2016) paydaş katılımı faaliyetlerini, sorun giderme mekanizmasını ve buna göre yapılan eylemlerine buradan ulaşabilirsiniz. Uluslararası iyi uygulamalarla uyumlu bir biçimde yürütülmeye devam eden işletme dönemine ilişkin Paydaş Katılım Planı’na buradan ulaşabilirsiniz.

Paydaş Katılım Planı Tasarım ve İnşaat Dönemi Kapanış Raporu (Tasarım ve İnşaat Aşamaları)

Projenin tasarım ve inşaat dönemi süresince ilerleme adımlarına bağlı olarak her aşamada güncellenen Paydaş Katılım Planı’nın sürecin tamamlanmasının ardından hazırlanan ve paydaş katılım planı aktivitelerini, şikayet mekanizması uygulamasını, alınan aksiyonları içeren nihai rapora buradan ulaşabilirsiniz.

Dokümanların basılı kopyasına ulaşmak isterseniz, talebinizi açık adres bilginiz ile birlikte bilgi@avrasyatuneli.com ve/veya 0850 222 80 20 numaralı çağrı merkezime iletmeniz halinde basılı doküman tarafınızca bildirilen adrese en geç 7 iş günü içerisinde teslim edilecektir.

Nasıl Ödeme Yapabilirim?