“Yılın ESG Projesi” Ödülü

“Mavi Nokta Ağı” pilot uygulama sürecini başarıyla tamamlayan ilk ulaştırma projesi Avrasya Tüneli, 2024 İstanbul PPP (KÖİ) Haftası’nda Yılın ESG Projesi Ödülüne layık görüldü.

NCE’den 2021 İnovasyon Ödülü

Avrasya Tüneli, 50 yıllık tecrübesi ile her yıl dünyanın en iyi tünelcilik uygulamalarını ödüllendiren New Civil Engineer (NCE) Dergisi tarafından “Tünelcilik Sistemleri, Bakım ve Yenileme Alanında İnovasyon” ödülüne layık görüldü.

Uluslararası İnovasyon Ödülleri 2020’den Hizmet ve Çözüm Ödülü

Avrasya Tüneli, geliştirdiği Hız Düzenleyici Hareketli Aydınlatma Teknolojisi (Pacemaker) ile Enterprise Asia tarafından en yenilikçi firmaları ödüllendirmek için her yıl düzenlenen Uluslararası İnovasyon Ödülleri 2020’de ‘’Hizmet ve Çözüm” kategorisinde ödüle layık görüldü.

2019 yılı Proje Finansmanı ve Ekonomi Ödülü

Dünya çapında yol ağlarının gelişimini teşvik etmek ve desteklemek amacıyla kurulan Uluslararası Yol Federasyonu (IRF), her yıl düzenlediği “Global Başarı Ödülleri” kapsamındaki “2019 yılı Proje Finansmanı ve Ekonomi Ödülü’’nü Avrasya Tüneli’ne verdi.

İngiltere’den “Bakım ve Yenileme Metodu” Ödülü

İngiltere’nin en saygın mühendislik dergisi New Civil Engineers, Avrasya Tüneli’ni Arup ile birlikte enerji verimliliği ve sürdürülebilirliğini artırmak amacıyla gerçekleştirdiği proje ile “Bakım ve Yenileme Metodu” dalında ödüle layık gördü.

IRF’den ‘Global Başarı Ödülü’

Dünya çapında yol ağlarının gelişimini teşvik etmek ve desteklemek amacıyla kurulan Uluslararası Yol Federasyonu'nun (IRF), her yıl düzenlediği ‘IRF Global Başarı Ödülleri’ kapsamında yapılan değerlendirme sonucunda ‘İnşaat Metodolojisi’ kategorisinin büyük ödülüne Avrasya Tüneli layık görüldü.

Kore’den “Yılın Yapı Ödülü 2017”

Kore İnşaat Mühendisleri Derneği (KSCE – Korean Society of Civil Engineers) “Altın Kategori”de 2017 “Yılın Yapı Ödülü”nü Avrasya Tüneli’ne verdi. Kore inşaat Mühendisleri Derneği’nin 2017 Yılın Yapı Ödülü, finansman ve yapım aşamasından bu yana Avrasya Tüneli’ne verilen diğer ödüller gibi sergilenmek üzere Avrasya Tüneli Müzesi’nde görülebilir.

Mimari Aydınlatma Ödülü 2017

ABD Aydınlatma Mühendisleri Derneği IES (Illuminating Engineering Society) aydınlatma tasarımlarına olan katkıları nedeniyle “Mimari Aydınlatma Ödülü 2017”yi Avrasya Tüneli’ne verdi.

En İyi Proje - 2016

İnşaat sektörüne yön veren ve ABD’de 1874 yılından beri yayımlanan Engineering News Record (ENR) Dergisi Avrasya Tüneli’ni,tünel ve köprü kategorisinde “Dünya Çapında 2016’nın En İyi Projesi” seçti.

Yılın Projesi

Tünelcilik alanında dünyanın en önemli birliği olarak sayılan Uluslararası Tünel ve Yeraltı Yapıları Birliği (ITA - International Tunnelling and Underground Space Association) tarafından düzenlenen ITA Uluslararası Tünelcilik Ödülleri’nin ‘Büyük Projeler’ kategorisinde ‘Yılın Projesi’ (ITA Major Project of the Year) ödülüne 2015 yılında Avrasya Geçişi Projesi layık görüldü.

En İyi Çevresel ve Sosyal Uygulama

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’nın (EBRD) sürdürülebilirlik açısından en başarılı projelere verdiği ‘En İyi Çevresel ve Sosyal Uygulama Ödülü’ 2015 yılında Avrasya Tüneli’nin oldu. Avrasya Tüneli Projesi, bağımsız jürinin 28 proje arasında yaptığı değerlendirme sonucunda ‘sahip olduğu yüksek standartlar’ nedeniyle ödüle layık görüldü.

En Yenilikçi Ulaşım Projesi

Infrastructure Journal dergisi tarafından belirlenen 2012 yılının en iyi 100 projesi arasında Avrasya Tüneli de yer aldı. Avrasya Tüneli, en yenilikçi ulaşım projelerinden biri olarak seçildi.

En İyi Kamu-Özel Sektör Ortaklığı

Avrupa, Ortadoğu ve Afrika'nın önde gelen finans dergisi EMEA Finance tarafından en iyi kamu-özel sektör iş birliği uygulamasına verilen ödül, 2012 yılında Avrasya Tüneli Projesi’nin oldu.

Avrupa’nın En İyi Proje Finans Anlaşması

Dünyanın saygın finans dergisi Euromoney’nin ‘Avrupa'nın En İyi Proje Finansman Anlaşması 2012’ ödülü ATAŞ’ın oldu. ATAŞ, yaklaşık 1 milyar 280 milyon ABD Doları tutarındaki yatırımın yüzde 78 oranındaki kısmını oluşturan finansman anlaşmasıyla ödüle layık görüldü.

En İyi Altyapı Proje Finansman Anlaşması

İş dünyasının nabzını tutan saygın yayın organlarından Thomson Reuters Project Finance International (PFI) tarafından verilen Uluslararası Finans Proje Ödülleri kapsamında Ortadoğu ve Afrika’nın ‘En İyi Altyapı Proje Finansman Anlaşması 2012’ ödülüne ATAŞ layık görüldü.

Nasıl Ödeme Yapabilirim?